Zakończenie naboru wniosków na POIR Badania na rynek

18 lutego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości podała oficjalny komunikat o zakończeniu naboru wniosków o dofinansowanie. Konkurs w ramach POIR Badania na rynek został ogłoszony 9 grudnia 2020. Czas na składanie wniosków przypadł na 13.1-17.02 tego roku. Jak podaje PARP, celem projektu jest sfinansowanie wdrożeń innowacyjnych produktów i procesów, które powstały w wyniku prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.

Do konkursu do 18 lutego zgłoszono aż 412 wniosków, w tym ten przygotowany przy pomocy specjalistów z firmy Paszport do eksportu. Łączna suma opiewa na kwotę 2 431 697 953,05 zł. Na województwo Mazowieckie przypada 46 wniosków na 184 588 002,03 zł. Średnia wartość projektów jest znacznie wyższa od minimalnego progu 1 mln złotych. Na Mazowszu wynosi około 4 mln złotych, a w pozostałych regionach jest to ponad 6,6 mln złotych. To jednak nie ostateczne liczby, ponieważ ponad 300 przedsiębiorców zgłosiło potrzebę wydłużenia terminu zamknięcia naboru.

Komisja PARPu w ramach konkursu Badania na rynek ocenia wnioski między innymi pod względem racjonalności i zasadności wydatków, opłacalności i zgodności projektu z zasadami horyzontalnymi. Spełnienie wszystkich kryteriów i szczegółowo wykonana analiza rynku zwiększają szanse na otrzymanie dofinansowania. Łączna pula środków to 65 mln na województwo Mazowieckie i 435 mln na pozostałe regiony.

Podsumowując:

  • Zgłoszono 412 wniosków
  • Ponad 300 wniosków ma być złożonych po terminie
  • Łączna wartość projektów to 2,4 mld zł

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.