Szansa na rozwój działalności eksportowej dla firm z województwa opolskiego

money finance bills 500 180x180 Szansa na rozwój działalności eksportowej dla firm z województwa opolskiegoPrzedmiot projektu

Nabór wniosków na działanie 2.4 Współpraca gospodarcza i promocja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Opolskie dotyczy 3 typów projektów:

  • Wsparcie opracowania nowych (a także aktualizacji/modyfikacji istniejących) modeli biznesowych MSP, w tym strategii dla działań międzynarodowych, otwieranie nowych kanałów biznesowych, dywersyfikacji geograficznej lub sektorowej.
  • Wsparcie współpracy gospodarczej przedsiębiorstw w wymiarze krajowym i międzynarodowym.
  • Promocja przedsiębiorstw, w tym udział w wydarzeniach krajowych i międzynarodowych, m.in. w targach, pokazach technologii, jedynie jako mniejsza cześć projektu, znajdująca uzasadnienie w strategii rozwoju przedsiębiorstwa lub wprowadzonych nowych modelach biznesowych.
Możliwa wysokość dofinansowania

Maksymalny poziom dofinansowania, który został przewidziany w projekcie to:

  • 70% dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które skorzystają w projekcie z dofinansowania w ramach pomocy de minimis.
  • 50% dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które będą korzystać w ramach projektu z pomocy publicznej na usługi doradcze oraz udział w targach.

Wyżej wymienionych rodzajów pomocy tj. de minimis i pomocy publicznej nie można łączyć w ramach konkursu. O dofinansowanie ubiegać się mogą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które mają swoją siedzibę prawną w województwie opolskim. Minimalny poziom dofinansowania w 2018 r. to 20 000 złotych, natomiast maksymalny poziom dofinansowania projektu to 200 000 złotych.

Termin składania wniosków na działanie 2.4 Współpraca gospodarcza i promocja już minął.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.